Implantoprotetyka

Uzupełnienie braków zębowych z zastosowaniem implantów gwarantuje pacjentowi największy komfort użytkowania uzupełnienia protetycznego, przy czym implantacja pozwala uniknąć szlifowania zdrowych zębów pod korony i mosty. W sytuacji, gdy pacjent posiada rozległe braki uzębienia lub w przypadku bezzębia implanty umożliwiają wykonanie prac protetycznych umocowanych na stałe w ustach pacjenta - nie trzeba wtedy użytkować protezy wyjmowanej. Korony i mosty osadzone na stałe na implantach służą wówczas podobnie jak zęby własne zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Z kolei protezy wyjmowane, które są oparte na wszczepach, zapewniają wygodę użytkowania nieporównywalnie większą w porównaniu z protezami tradycyjnymi, dzięki zapewnieniu dodatkowej stabilizacji.

Zabieg implantacji polega na nawierceniu kości szczęki lub żuchwy i umieszczeniu w niej tytanowych wszczepów dentystycznych w celu późniejszego umocowania do nich uzupełnień protetycznych stałych (korona lub most) lub ruchomych (proteza). Wszczepienie implantu wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten, z pozoru skomplikowany, nie zajmuje zwykle więcej czasu niż, na przykład, usunięcie korzenia zęba.
  • Implant dwufazowy pozostaje pokryty dziąsłem przez okres około 2-3 miesięcy od wszczepienia a następnie odsłonięty i zaopatrzony protetycznie.
  • Implant jednofazowy pozostaje odsłonięty po zabiegu wszczepienia i najczęściej zaopatrzony prowizorycznie.

W naszym gabinecie możemy zaproponować Państwu pełny zakres leczenia implantoprotetycznego w oparciu
o implanty SPI® oraz Inicell® firmy Thommen Medical,
z którą współpracujemy na zasadach autoryzacji.

Wybór tego właśnie systemu implantów nie jest przypadkiem.
Szwajcarska jakość poparta ponad dwudziestoletnią obecnością na rynku europejskim to wciąż za mało by podjąć decyzję o kluczowym znaczeniu dla zdrowia Pacjentów. Nas przekonały wyniki wiarygodnych badań klinicznych potwierdzające wyjątkowo wysoki odsetek sukcesów wgajania implantów Thommen oraz niezwykle rzadko występujące awarie elementów protetycznych.
Naszym Pacjentom proponujemy takie rozwiązania, jakie wybralibyśmy dla siebie.


Implanty zębowe stanowią korzystną z punktu widzenia czynności i estetyki alternatywę dla klasycznych metod leczenia protetycznego, związane są jednak z pewnym ryzykiem i wymagają troskliwej opieki pozabiegowej. Bezwzględnym warunkiem sukcesu leczenia implantologicznego jest utrzymanie bardzo dobrej higieny oraz ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego.

Metody uzupełniania braku pojedynczego zęba


Metody uzupełniania braku kilku zębów


Metody uzupełniania braków całkowitych

 

 implanty katowice, dentysta katowice, stomatolog katowice, implantologia katowice, dobry dentysta katowice
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.
Rozwój firmy BoaDent poprzez inwestycję w środki trwałe i wprowadzenie nowych usług
.
Boadent Marcin Krywult
Wartość projektu: 232 103,83 zł
Wartość dofinansowania: 137 260,30 zł
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl


Copyright © 2016 Boadent Marcin Krywult

powered by ahead.pl

Facebook